сайт Евгений Князев театр им. Вахтангова официальный сайт
программа сайта
Народный артист РФ, Лауреат Государственной премии, профессор, ректор Театрального института им. Б.В. Щукина
программа сайта
программа сайта
биография
www.knjazev.com
www.knjazev.com

dom 6
  W 1999 roku realizowano spektakl „Poświęncenie Ewie” w reżyserii S. Głomazowa. Przepracowawszy wiele elementów, Gołomazow wystawił subtelną historię o cierpieniach miłosnych. Duet reżysera i aktora zachwycił widzów.

  Knjazjew jest artystą wymagającym. Ma wewnętrzną potrzebę, aby rola mu się podobała; aby reżyser i partnerzy na scenie byli interesujący. Nie mogąc znaleźć tego w swoim teatrze, zaczął pracować w innych. Można tu wymienić tytułową rolę w spektaklu Berlioz Teatru Nazii, Sewostjanowa i Ksjej Ksjeicza w „Prowokacii” , Barro w dziele Fokina. Były to zapadające w pamięć role.

  Współpracę z filmem Knjazjew rozpoczął później niż większość aktorów, lecz ostatnimi czasy często widać go na ekranie. Ma na swoim koncie ponad 30 ról w filmach i serialach. Jedno z większych przedsięwzięć – to rola w serialu „Piąty anioł” (2002). Wiera Storożewa, podczas pracy z aktorem przy realizacji „Podróży ze zwierzętami”, specjalnie dla niego stworzyła postać w swoim drugim filmie. Obecnie kończy się kolejny projekt – „Wolf Messing”, w którym Knjazjew gra rolę tytułową.
dom 7
  Jewgienij Knjazjew jest uznanym i wziętym aktorem (laureatem nagród państwowych, przyznano mu tytuł „Narodowego artysty Rosji”), ale praca zawodowa – to jeszcze nie całe jego życie. Jest żonaty, ma dwie córki. I utrzymuje, że nie ma dla niego nic ważniejszego niż rodzina.
e-mail 2009-2011 Евгений Князев © создание сайта MuzVeka & FireHorse карта сайта
Рейтинг@Mail.ru