сайт Евгений Князев театр им. Вахтангова официальный сайт
программа сайта
Народный артист РФ, Лауреат Государственной премии, профессор, ректор Театрального института им. Б.В. Щукина
программа сайта
программа сайта
биография
www.knjazev.com
www.knjazev.com

сторінка 4
придумав назву. Євген Князєв тут - молодий Казанова, Василь Лановий - зрілий, а Юрій Яковлєв - Казанова в літах. Такі партнери багато дали акторові. Глядачі обожнювали цей спектакль, він йшов довго, і у фіналі зал завжди аплодував стоячи! Потім з'явилися «Маленькі трагедії», де Князєв - Дон Гуан.
 
Однак час змінювався. Високий стиль йшов в минуле, і Князєв вже грав зруйнованого кокаїном графа Обольянінова. У цій ролі він виявив глибоку драматичну природу, надлом. Режисер «Зойкіной квартири» Г. Черняхівський ставив виставу про «колишніх», не здатних знайти себе в новому житті.
 У 1992 актор зустрівся з Петром Фоменком. Він ставив «Справу» за Сухово-Кобиліним, де Князєв зіграв чиновника Шило. Роль невелика, але вона дала початок їхній подальшій співпраці, важливої і творчо, і особисто. Артист був зайнятий у всіх великих спектаклях Фоменко. У 1993 зіграв Незнамова в «Без вини винуватих» (отримавши держпремію), в 1996 - Германна в «Піковій дамі», у 1999 - Ашілля в «Диві святого Антонія». Роботи етапні, і для театру, і для актора. Петро Наумович став його учітелем. Але Фоменко пішов створювати
сторінка 5
свій театр. А в рідному для Князєва Вахтангівському стали з'являтися спектаклі, йому неблизькі. Це був час внутрішніх пошуків. Два московських театри пропонували перейти в свою трупу, але він відмовився. Він залишився вірний Вахтангівському театру.
 
   У 1999 вийшов спектакль «Присвята Єві» режисера С. Голомазова. Багато в чому переробивши п'єсу, він поставив тонку історію про кохання-пристрасть та любові-жалю. І всі ці роки дует Василя Ланового і Євгена Князева заворожує глядачів. Князєв - артист вимогливий. Йому потрібно, щоб роль подобалася, щоб режисер і партнери були цікаві. І, не знайшовши цього у своєму театрі,
він почав працювати в інших. Тут можна назвати Берліоза в однойменній виставі Театру Націй, Севостьянова і Ксей Ксеіча в «Провокації», Барро в роботі Фокіна «Арто і його двійник».
 
  Це були яскраві й несподівані ролі.
  У кіно Князєв прийшов пізніше за інших, але останнім часом активно знімається. На його
e-mail 2009-2011 Евгений Князев © создание сайта MuzVeka & FireHorse карта сайта
Рейтинг@Mail.ru